Gabinet dermatologa

Czym zajmuje się medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna jest nową gałęzią leczenia, zajmującą się dbaniem o krasę. Gwarantuje ona duży zakres strategii poprawiania urody oraz niwelowania oznak starzenia . Medycyna estetyczna skojarzona z nowoczesną kosmetologią przynosi możność dużej prewencji przeciwstarzeniowej jak też wielu kuracji modyfikujących wygląd i samopoczucie.

Zabieg kosmetyczny
Autor: Dreamstine
Źródło: Dreamstine
Wskutek zaawansowanych technologii, obszernej wiedzy na temat procesu starzenia się cery, doktor w gabinecie medycyny estetycznej będzie w stanie wstrzymać czas, a nawet cofnąć wskazówki zegara biologicznego. Dermatologia estetyczna (np. kontynuuj) to pewnego rodzaju pomost pomiędzy zabiegami w salonie kosmetycznym a chirurgią plastyczną, oferuje zabiegi mniej inwazyjne aniżeli chirurgia, lecz o bardzo dużej efektywności. Zabiegi medycyny estetycznej zapewniają szybkie efekty a zarazem są zupełnie bezpieczne. Określone są w równym stopniu dla kobiet jak i dla panów.

Zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej to zazwyczaj: bezoperacyjny lifting Aptos, bezoperacyjny lifting Happy Lift, bezoperacyjny lifting powiek, botox, chirurgia laserowa, dermamelan, epilacja laserowa, elektrostymulacja, fotoodmładzanie, karboksyterapia czy likwidacja zmarszczek. Metod na epilację mamy obecnie wiele. Wypróbowaną już metodą będzie elektroepilacja, czyli epilacja igłowa. Jest to jedyna poświadczona naukowo oraz uznana w całym świecie metoda trwałego usuwania niepotrzebnych włosków.

Natomiast elektroliza, termoliza, blend to trzy sposoby likwidowania włosów, które są przez wieloletnie doświadczenia zatwierdzone jako strategie trwałe i efektywne. Polegają na ulokowaniu w mieszku włosowym małej sondy, (o grubości dopasowanej do grubości włoska) ze stali chirurgicznej, przez jaką płynie prąd. Wywołuje to trwałe uszkodzenie cebulki włoska, w rezultacie czego włoski przestają rosnąć. Właściwie wykonany zabieg nie zostawia trwałych pozostałości na powierzchni skóry.

Medycyna estetyczna powszechnie kojarzona jest z próżnością. Nie jest to jednak cała prawda. Metody tejże dziedziny medycznej w wielu sytuacjach mogą przyczynić się do poprawy nastroju, zatem i jakości życia. Nie czekaj, czas zatrzymać czas!