Puder, kosmetyki

Czym różnią się kosmetyki naturalne od zwykłych

Co może sprawiać, że drogie kosmetyki, które składają się z egzotycznych i różnorodnych, znanych ze swoich dobrych właściwości ingrediencji, zawodzą? Otóż sporo razy znakomite z początku naturalne substancje tracą swoje właściwości podczas przetwarzania, co niepomyślnie wpływa na właściwości kosmetyków. Nie każdy wie, że chociażby olejek arganowy po obróbce termicznej traci większość tych właściwości pielęgnacyjnych, za które jest tak doceniany. Dlatego też aby dobrze zadbać o kondycję swoich włosów i cery, dobrze jest zainwestować w kosmetyki bez konserwantów.

kobieta testująca kosmetyki do makijażu
Autor: www.homejobsbymom.com
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz częściej można usłyszeć opinię, że jedne dodatki są dozwolone w składzie środków kosmetycznych, a inne stanowią zagrożenie. Przykładem może być jedwab do włosów w postaci skoncentrowanej odżywki, który nie powinien zawierać alkoholu. W innym przypadku mógłby doprowadzać do nadmiernego przesuszania i niszczenia się włosów zamiast poprawiać ich kondycję. Z tego powodu coraz większa liczba ludzi poddaje oględzinom etykiety środków kosmetycznych przed zakupem. Rośnie także świadomość ludzi na temat znaczenia obcych zwrotów, jakie występują na etykietach. Naturalne odżywki do włosów (kontynuuj) i inne tego typu kosmetyki zdobywają coraz większe powodzenie.

Korzyści

Niewątpliwie można wymienić dużo zalet używania kosmetyków wyłącznie naturalnych. Jak łatwo zgadnąć różnorodne substancje występujące w przyrodzie dużo korzystniej działają na organizm człowieka niż tak zwana chemia. Środki chemiczne nie tylko niejednokrotnie nie wykazują korzystnego działania, ale mogą nawet szkodzić. Można wymienić na przykład tak powszechne we współczesnym świecie różnego rodzaju alergie. Bardzo często wywołane są one występowaniem substancji chemicznych w środkach pielęgnacyjnych. Uczulenie ujawnia się pod różnymi postaciami, często występują na przykład reakcje skórne. Z tego powodu wzrasta popularność kosmetyków pochodzenia naturalnego. A przecież nawet krem do nóg (więcej tu) mógłby wywołać dotkliwą alergię.