Czy warto stosować botoks, aby poprawić nasz wygląd? Co powinniśmy wiedzieć na ten temat?

Dzisiejszy świat nie jest nazbyt prosty dla pań. Wymaga on bowiem, by sprawy załatwiała ona z gracja oraz na wysokim obcasie, posiadała talię osy, a oprócz tego nienaganną, niemalże dziecięcą cerę mając 40, a nawet 50 lat. Codzienne kremy, różne najnowsze mikstury, mimo cudownych receptur, nie mogą niestety zapewnić takich efektów, jakich się oczekuje. Nie ma się co dziwić, że coraz większą popularnością cieszy się botox.

medycyna estetyczna

Autor: 123rf
Źródło: 123rf
Zastrzyk z botoksu daje niesamowicie szybki rezultat, lecz niestety trzeba się od czasu do czasu liczyć z możliwością niepowodzeń. Co więc wiedzieć zanim podejmiemy tego typu krok? Botoks to właściwie jedna z bardzo mocnych naturalnych trucizn, jaka jednak w bardzo małych dawkach może być wykorzystana w neurologii, dermatologii i medycynie estetycznej, na przykład botox. Wstrzykiwanie botoksu wygładza lecz nie usuwa, istniejące zmarszczki mimiczne, i to w mało inwazyjny sposób. Pomaga więc w wygładzaniu zmarszczek na czole lub też zmarszczkę lwią między brwiami.

Od pewnego czasu jest ta metoda dosyć często wykorzystywana do uniesienia opadających kącików ust, to znaczy tak zwanych zmarszczek palacza ponad górną wargą. Całkowitą nowością jest używanie toksyny botulinowej do leczenia zmarszczek w okolicach szyi i na dekolcie. Botoks, który podaje się w okolice konkretnych zmarszczek blokuje w odpowiedni sposób przechodzenie impulsów nerwowych, jakie wywołują kurczenie się mięśni twarzy odpowiedzialnych za jej powstanie. Powoduje to działania paraliżujące mięśnie, jakie w określonym rejonie twarzy utraciły zdolność kurczenia się, a przez to właśnie skóra przestaje się marszczyć, w związku z tym ulega rozluźnieniu. Dla szukających informacji – filia dermamed.

zmarszczki

Źródło: pixabay
Zmarszczki dzięki temu nie ulegają pogłębieniu. Unieruchomione są tylko niewielkie fragmenty skóry, więc reszta mięśni jest w stanie funkcjonować normalnie, zaś twarz nie wygląda nienaturalnie. W krótkim czasie jednakże po zabiegu skóra może być w jakimś stopniu podrażniona, a nawet pojawia się malutki siniak, jednakże tego typu objawy trwają krótko oraz szybko zanikają – informacje. Rezultat kosmetyczny wykorzystania botoksu jest zauważalny po trzech-czterech dobach, natomiast poprawą wyglądu możemy cieszyć się od trzech do sześciu miesięcy.

Jeśli myślisz, że rozpatrywana tu problematyka jest warta uwagi, zobacz jeszcze więcej szczegółów w serwisie (https://www.reha-kompleks.pl/), który też proponuje zbliżone porady.

Warto także dodać, iż dość popularny jest również laser (zobacz: laser frakcyjny) frakcyjny, przynosi on również zadowalające efekty.