mężczyzna w metrze

Czy w takim temacie jest już wszystko powiedziane? Jak prezentuje się świat damski i męski, czym się różni?

Można stwierdzić, że niektóre tematy są już jakby przeterminowane, że nie jest zbyt ważne, czego dokonamy, to ciężko je reaktywować. Tak można oczywiście przyznać, ale nawet w najmniej oczekiwanej chwili i przy okazji danego tematu znowu pojawiają się ciekawe koncepcje i pomysły, o których trzeba wspomnieć. Czy tak nie jest w temacie płci, czyli jakimi cechami kobieta różni się od mężczyzny i w drugą stronę to samo? Zapewne to temat nośny, ale już wyczerpany niemiłosiernie. Mimo to, zawsze możemy na ten temat coś interesującego dodać.

plecak męski
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Zawsze na ten temat najwięcej do powiedzenia mają naukowcy, natomiast kończy się to na ogromnej kłótni. Prawdą jest jednakowoż to, iż trochę racji mają, na przykład w temacie naszych mózgów. Nie ma, że ktoś jest bardziej mądry, gdyż to nie zależy od płci, lecz od wielu innych czynników. Pośród nich możemy wymienić geny, środowisko, czynniki osobiste i tak dalej. Różnica między naszymi mózgami jest tego typu, że inaczej myślimy, najzwyczajniej w świecie w inny sposób odbieramy rzeczywistość, nie lepiej, nie gorzej. Po prostu odmiennie. To też się przekłada na pozostałe dziedziny, na przykład dobieranie ubrań czy pozostałych przedmiotów.

kontynuacja
Autor: Gabriel S. Delgado C.
Źródło: http://www.flickr.com

Weźmy na przykład plecaki męskie czy przebrania męskie, będą inne niż te jakie są u kobiet, choć tutaj akurat dużą rolę ma również kulturowo, więc jest to pewna furtka dla snucia kolejnych wyobrażeń. Jednocześnie, to nie jest sedno sprawy, ponieważ jak pomyślimy na przykład o takim czymś jak tatuaże męskie czy damskie (warto zobaczyć), nie można ukryć, że będą się różnić. Mowa oczywiście o zwyczajowo występujących wzorach, znanych przykładowo wśród danej płci, ponieważ oczywiście, zawsze zdarzają się wyjątki. To z drugiej strony interesujące, że możemy tak eksperymentować, że nie musimy zawsze być tacy pasujący do określonej grupy. Przykłady można zobaczyć na .

To oczywiście każdego decyzja i to od konkretnej osoby jest zależne, czy chce eksperymentować, czy woli po prostu, jak jest. Na tym właśnie to polega, choć wielu myśli, iż jak jednej osoby coś się zamarzy, na przykład jakiejś kobiecie, żeby posiadać tatuaż jak mężczyzna, to od razu wszystkie kobiety będą takie także mieć pragnęły. To oczywiście błędne myślenie i identycznie, jak z innymi elementami układanki jesteśmy w stanie polemizować, to prawda jest prawdą, a mówi nam ona, że mężczyźni i kobiety to zawsze będą inne gatunki.