the doors

Czy obecnie są jeszcze prawdziwi amatorzy metalu?

Jakimi cechami odznacza się autentyczny fan muzyki? Tak, muzyki, nie żadnego konkretnego jej rodzaju, taki, który stara się być wciąż otwarty na nowe mody i zagarniać ze świata muzyki maksimum. Czy musi kupować ogrom płyt, wyjeżdżać na występy, zapisywać się na koncerty? Tak, to wszystko, ale co ponadto.Oczywiste, że prawdziwy meloman nie ucieszy się przegraną wydaniem płyty. Co prawda, nie musi w tych czasach już kupować płyt CD, gdyż rządzą pliki mp3, jednakowoż za taki plik trzeba wieść opłatę.

koncert
Źródło: http://www.morguefile.com/

Z innej strony, właśnie po tym, z którego nośnika korzysta użytkownik można dojść do wniosku, jak wiele oznacza dla niego muzyka. Czy ma w swej kolekcji płyty CD, a zbiór ta ciągle się powiększa, czy może zbiera płyty winylowe? A może po prostu podoba mu się dany utwór, ale zamiast zakupić pełną płytę zakupi sobie plik mp3? Patrząc na to uczciwie, to prawdziwy wielbiciel muzyki postara się bardziej, może nie będzie kupował nie wiadomo, jak wielu płyt, ale od czasu do czasu przeznaczy swoje środki finansowe na tradycyjny nośnik.

Nie będzie jemu też żal wyjechać na koncert swojej ulubionej grupy, choć jak wiadomo bez liku koncertów to duży wydatek. Nie będzie rozdzierał szaty pieniędzy na biżuterie rockową, metalową czy rapową (breloki metal), przeznaczy ostatnie fundusze na ekstra brelok rockowy, metalowy czy rapowy. Nie pogardzi także fanklubem i jego członkami, będzie się z nimi widywał na różnego rodzaju zlotach, gdzie fani w chustach rockowych, metalowych czy rapowych (różne czapki muzyczne) będą uzupełniani przez fanów w czapkach rapowych, rockowych czy metalowych. Całość zależne jest od tego, jaki to będzie zgromadzenie, jednak warto napomknąć, iż każdy z nich rządzi się swoja specyfiką.

Ale tak ciągnąc dalej w temat zastanawia jedna rzecz: czy na pewno są jeszcze tacy fani? Czy żyjąc w świecie, gdzie wszystko jest dostępne online, nie liczy się posiadanie tylko przystępność należy się starać, by wydać ostatnie środki finansowe na koncert czy płytę? Racjonalne zapytanie, na które ciężko dać odpowiedzi, jednak przeglądając ilość sprzedanych płyt zobaczyć można, iż każdego roku spada ilość chętnych, aby podtrzymać tę wspaniałą tradycję zbierania tradycyjnych nośników.