Koszula robocza

Czy moda jest dla każdego – jakiego rodzaju możliwości będą mieć obecnie osoby, którym natura nie poskąpiła kilogramów.

Patrząc na modelki na pokazach mody przeciętna kobieta może dostać bólu głowy. Wysokie, wręcz wychudzone modelki prezentują coraz to nowe kreacje, jakie wiszą na nich jak na wieszaku. A w rzeczywistości rozmiary, jakie one noszą założyć może część nastolatek, i znacznie mniej dojrzałych kobiet, bo duża ich część się w nie najnormalniej nie zmieści.

Jednak kult szczupłej sylwetki cały czas jest podtrzymywany, choć na szczęście niektórzy kreatorzy mody zauważyli, że większość kobiet raczej nigdy nie wyglądała, i przecież nie będzie wyglądać jak modelki na wybiegu. I na niektórych pokazach zaczęły się pojawiać modelki ze zwyczajnymi, we właściwych miejscach zaokrąglonymi figurami. Również w reklamach kosmetyków oraz odzieży zaczynają występować bardziej naturalne kobiety, całkowicie inne niż wychudzone modelki o idealnych wymiarach. Co więcej, całkiem niedawno zaczęto pokonywać kolejne tabu i na dywanach wybiegów pojawiły się modelki w rozmiarze XXL, co było głośnym wydarzeniem w świecie moda.
na sportowo
Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Tak jak to jest z dużą ilością rzeczy, jak pojawi się zainteresowanie to w którymś momencie znajdzie się ktoś, kto zacznie reagować. A że puszystych ludzi cały czas przybywa, i odzież XXL wygodnie zaczyna być sprzedawana w coraz większej ilości miejsc, to dziwić się nie ma co, że w pewnym momencie ktoś zdecydował się zrobić taki pokaz mody. Rzecz jasna modelkami, tu już nie było żadnych wątpliwości, były panie o odpowiednich kształtach. Kobiety, jakim natura nie poskąpiła ciała od dawna mają problemy z kupnem ubrań, które nie tylko będą na nie odpowiednie, lecz poza tym choć trochę będą modne.

Pokazy tego typu mają za cel uświadomić i projektantom i sprzedawcom, że ludzie bardziej puszyści to coraz bardziej licząca się grupa klientów, też pragnąca ciekawych ubiorów dla siebie. W ostatnim czasie w niejednym sklepie zaczęły się pojawiać działy z odzieżą w większych rozmiarach, otwierane są także całkiem nowe, w których odzież dla puszystych wygodnie to podstawowy asortyment. Przez to ludzie mający nadwagę mogą kupić dla siebie coś rzeczywiście ciekawego i modnego.