aparat fotografa

Czy dobre portfolio jest rzeczywiście istotne w biznesie modelingowym?

Kwestia znajdująca się w tytule tekstu posiada jedną prawidłową odpowiedź – portfolio jest kluczowe dla modelki. To specjalny rejestr, w którym znajdują się zdjęcia z modelką, zrobione przez wielu fotografów.

aparat fotografa

Parę lat temu był tworzony on w formie papierowej, dziś powszechne są cyfrowe portfolia. Taka cyfrowa fotografia modelek ma całe mnóstwo zalet. Przede wszystkim taki zbiór jest ogólnie dostępny dla wszystkich internautów, w tym również dla instytucji branżowych. Są w sieci branżowe strony, na których każdy może stworzyć swój profil i prezentować zdjęcia, układać je tematycznie, a inni użytkownicy mogą wystawiać im recenzje. Tym sposobem anonimowa początkująca modelka może zaistnieć w świadomości innych i dostać świetny kontrakt z dobrą agencją. A dodatkowo nie wyłącznie wygląd modelki może tu zaprocentować, a również zdolności fotografa.

Nie jest przesadą stwierdzenie, że w drodze do sukcesu modelki lwią część roboty ma dobry fotograf. W jego gestii znajduje się mnóstwo ważnych kwestii. Niezły fotograf musi mieć wyobraźnię, by wykreować przyciągającą formułę fotki, dopasować rekwizyty i tło. Powinien także doradzić w kwestii ubioru modelki oraz prawidłowego makijażu, który uwypukli wygląd fotografowanej. Powinien pracować fachowym ekwipunkiem, i mowa tu nie wyłącznie o tym, czym pstryka fotki.

fotografia modelek
Źródło: flickr.com

Ważne jest trafne oświetlenie tła. Wniosek z tego taki, że początkująca modelka powinna poszukać sprawnego fotografa, który odpłatnie lub gratisowo (chcąc w zamian tylko deklaracji autorstwa w portfolio) pstryknie dobre fotografie, które dadzą wejście do prestiżowych agencji w kraju. A namierzyć speca należy przez internet. Jeśli żyjesz w Warszawie, możesz do wyszukiwarki wklepać sformułowanie na przykład: „sesje zdjęciowe w Warszawie”, lub zwyczajnie poszukać ofert na stronach z portfoliami.

Więź między obiektem zdjęć a robiącym zdjęcia jest tak symbiotyczna, że raczej nie będzie wiele zachodu ze wyborem dobrej propozycji.

Źródło: fphoto.pl