akcesoria do golenia

Częste kłopoty z goleniem wynikają z niewiedzy. Odkryj, jak możesz zatroszczyć się o swoją skórę.

Pierwszy zarost jest niesamowitym doznaniem dla każdego chłopca. To rodzaj inicjacji. Młodzieniec staje się mężczyzną. Jednak zazwyczaj dzieje się tak, iż po krótkim czasie okazuje się, że golenie, może powodować sporo kłopotów. Odkryj, w jaki sposób im zapobiec.

Pierwsza sprawa – podrażnienia

mężczyzna podczas golenia
Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z powszechnych zmartwień każdego mężczyzny są podrażnienia skóry.
Dziś, by usunąć zarost, mężczyźni najczęściej posługują się golarkami elektrycznymi lub maszynkami, które posiadają wymienne ostrza. Są też maszynki jednorazowe, które idealnie sprawdzają się podczas urlopu. Każdy mężczyzna ma inny rodzaj zarostu. Jedni posiadają niewielki zarost, inni na odwrót, muszą golić się częściej, ze względu na mocny zarost (więcej o dr harris na stronie). Wiadomo jest to, iż słaby zarost, można zgolić zwyczajną maszynką. Problem pojawia się,kiedy mamy mocny zarost i nasz włos jest twardy. Wtedy musimy posłużyć się lepszym sprzętem. Dodatkowo przed przystąpieniem do golenia twardego zarostu, musimy dobrze zmiękczyć włos. W tym celu, możemy użyć mydła, pianki lub kremu do golenia. Często preparaty, których używamy do golenia, powodują nieprzyjemne podrażnienia czy uczulenie. Powód? Twoja skóra może źle tolerować konkretny kosmetyk. Z tego powodu tak bardzo ważne jest testowanie różnych preparatów. Jeżeli jednak, pomimo używania różnych kosmetyków, wspomniane dolegliwości nie miną, musisz koniecznie pójść do lekarza. Polecamy truefitt&hill


Zapalenie mieszków włosowych

Kolejnym kłopotem związanym z goleniem jest zapalenie mieszków włosowych. Wskazaną dolegliwość wywołują bakterie gram-ujemne tudzież gronowce. Zmiany chorobowe są najczęściej dostrzegane na policzkach i szyi. Powierzchniowe zmiany nie są groźne i najczęściej szybko ustępują. Spory problem pojawia się, kiedy mamy do czynienia z zapaleniem całego mieszka włosowego. Wtedy to na naszej twarzy występują krostki, które podchodzą ropą. W tej sytuacji golenie jest mocno utrudnione. Musisz wiedzieć, że krostki, które nie raz są zanieczyszczane brudnymi palcami, mogą przekształcić się nawet w czyraki. Z tego powodu nie należy ich wyciskać. Trzeba je tylko przemywać płynem odkażającym. Wskazane jest w tej sytuacji, przerwanie golenia, choć na jakiś czas. Nasza skóra powinna wtedy odpocząć.

Czy zapalenie mieszków włosowych pozostawia blizny? Nie musisz się obawiać. Zapalenie mieszków włosowych nie powinno pozostawiać śladu w postaci blizn. Ale w przypadku, gdy gojenie się przedłuża należy pójść do lekarza. Całkiem prawdopodobne jest, iż przepisze nam antybiotyk. Dlaczego tak istotna jest wizyta lekarska? Z tego powodu, iż przewlekłe zapalenie mieszków włosowych jest już poważną chorobą, w trakcie której powstają duże, twarde plamy, które po skończonym leczeniu pozostawiają nieestetyczny ślad w postaci blizn na twarzy .

Golenie to duża sztuka. Pamiętaj, gdy nabierzesz w nim wprawy, każde spotkanie z golarką będzie proste i przyjemne.