kurtka z zamkiem

Dlaczego się pozbywać dobrych ciuchów

Zazwyczaj jest tak, że korzystamy z danego plecaka, lub z danej części odzieży tak długo dopóki nie popsuje się zamek. Wiadomo jeżeli odpadnie guzik, to zazwyczaj go bierzemy i bez żadnego problemu przyszywamy, lecz jeśli rozpoczyna się zacinać zamek, lub się on rozdwaja, to od razu uważamy, iż dana rzecz już nie nadaje się do używania i iż nie zostaje nam już nic innego, jak zwyczajnie ją usunąć oraz zakupić sobie coś innego.

czarna kurtka na zamek
Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Takie pogotowie to świetna sprawaJeśli popsuł nam się jedynie sam zamek, lecz cała reszta jest w świetnym stanie, to z pewnością błędem byłoby wyrzucenie konkretnego materiału. Dużo wspanialej, mądrzej oraz logiczniej też pod kątem pieniężnym zrobimy, jeśli wyszukamy pogotowie zamkowe. Starczy do niego dać konkretną rzecz, a oni już tam wybiorą dobry zamek, wyprują ten, który się właśnie popsuł oraz wszyją nowy, tak że nikt postronny nawet się nie spostrzeże, że coś tutaj było naprawiane. Niesamowite w tym wszystkim jest też to, iż tego rodzaju pogotowia funkcjonują przez cały dzień, a co się z tym łączy, będziemy mieli szanse się do nich zwrócić o każdej porze i błyskawicznie dostać naprawioną już rzecz.

To naprawdę nie jest kosztowne przedsięwzięcieZazwyczaj skorzystanie z ich pomocy wiąże się z niewielkimi kosztami, a to przez to, iż zamki same w sobie nie są jakoś szczególnie drogie, a samodzielna usługa także nie należy do jakichś specjalnie kosztownych. Sumując to wszystko okaże się, że za taką na pewno wydaliśmy znacznie mniej, niż gdybyśmy pragnęli kupić nowe spodnie, spódniczkę czy plecak. W dodatku w takim pogotowiu są dobre maszyny, które wszyją zamek (http://bira.pl/) nawet do najgrubszego materiału, z czym sami z pewnością byśmy sobie nie poradzili, kiedy chcielibyśmy tutaj wykorzystać igłę i nitkę. Zwyczajnie nie mielibyśmy sił, aby się przebić przez materiał, nie mówiąc, iż igła mogłaby nam się złamać i nas skaleczyć.

Nie wyrzucajmy praktycznie dobrych przedmiotów
Tak się przyzwyczailiśmy, iż jeśli tylko zjawia się niewielkie przetarcie, lub jeśli w idealnym produkcie zepsuje się zamek, to nagle znajduje się w śmieciach, a my nabywamy nowe. A dużo wspanialszym pomysłem, tak dla naszego środowiska, jak oraz także dla naszego portfela, jest korzystanie z konkretnej rzeczy tak długo, dopóki rzeczywiście nie można będzie już jej w najmniejszy sposób użytkować.