Co to jest dwoina oraz dlaczego powinno się jej unikać przy zakupie wojskowego pasa?

Wykonane ze skóry pasy wojskowe cieszą się olbrzymią renomą od bardzo długiego okresu czasu. Te, które są aktualnie produkowane trochę ustępują tym znanym sprzed lat, przy czym na szczęście nie jest tak w każdym wypadku.

Niektórzy wytwórcy pasów skórzanych wciąż wytwarzają bardzo wysokiej jakości pasy.
papieros

Autor: Felix Huth
Źródło: http://www.flickr.com
Taki najlepszej klasy pas militarny stworzony jest z jednolitej bydlęcej skóry o grubości około 0,5 cm. Sprzączki w takim razie są stalowe, zapinane na dwa bolce oraz dodatkowy knopik.

Zainteresowały Cię treści stworzone w tym poście? Odczuwasz jednakże niedosyt? Więc namawiamy do kolejnej witryny – naciśnij tu (https://www.wonia.pl/) i wejdź tam.

Ponadto w każdym pasie wojskowym są także 2 skórzane bojówki z wykonaną z materiału końcówką do przykręcania dodatkowego oporządzenia. Jeżeli poszukujesz lżejszego paska na pewno odnajdziesz nie tylko pas oficerski, lecz również pasy parciane, które są lżejsze oraz tańsze a nadal posiadają metalową klamerkę. Jeśli chciałbyś znaleźć pas wojskowy, to powinieneś zwrócić dużą uwagę na to, żeby nie kupić „podróbki”. Takie tańsze pasy nie są wyprodukowane z solidnej i trwałej bydlęcej skóry, ale z tzw. dwoiny.

recykling

Autor: Kinderplaneta
Źródło: Kinderplaneta
Najlepszym rozwiązaniem byłoby zakupić pas w sklepie tradycyjnym, ponieważ daje to okazję własnoręcznego rozpoznania typu skóry. Wielkie znaczenie ma też ciężar pasa. Oczywiście im cięższy, tym korzystniej. Taki pas oficerski to znakomity pomysł na prezent dla osoby, która jest wielbicielem militariów. Są one wykonane z jednej warstwy skóry, a ich ceny rozpoczynają się od 50 złotych. Za skórę odpowiedniej klasy trzeba zapłacić trochę więcej.

Zazwyczaj do wyboru mamy wojskowe skórzane pasy w kolorze brązowym albo czarnym. Te wielokrotnie określane są policyjnymi. Posiadają one typowe, proste, kwadratowe klamry albo klamry metalowe stylizowane na modelu zagranicznych armii.