uśmiech

Co należy zrobić żeby wybielać zęby

Proste, białe zęby są pragnieniem każdego. Najważniejszą rolę gra codzienna higiena jamy ustnej i uzębienia. Dobry dentysta Kraków popiera też obniżenie konsumpcji artykułów zawierających węglowodany gdyż jest to kluczowe pożywienie bakterii próchnicotwórczych.

białe zęby
Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Kluczowym zabiegiem w higienie jamy ustnej jest czyszczenie uzębienia szczoteczką i pastą chociaż dwa razy dziennie, a najlepiej po każdym posiłku. Możemy używać szczoteczki elektrycznej, albo ręcznej, jakakolwiek z nich nader dobrze spełnia własne zadanie, jeżeli tylko szczotkujemy zęby należycie długo i robimy to gruntownie. Istotne jest także, żeby odtrącić złe przyzwyczajenia, które szkodzą naszym zębom. Żucie gumy bezcukrowej po posiłku jest celowe, pod warunkiem że gumę żujemy przez kilka minut i nie czynimy tego zbyt często.
Wybielanie zębów czy kanałowe leczenie jest nader częstym zabiegiem. Poprawnie jest kiedy zabieg ten odbywa się pod kontrolą medyka. Dokonana kontrola i ocena uzębienia, oraz zdobyte porady przyczynią się do osiągnięcia wyższych rezultatów. Brak profesjonalnej kontroli jest w stanie przyczynić się do uszkodzeń i bólu uzębienia. Zabieg jest przeważnie bezbolesny. Na krótko mogą pojawić się niewielkie podrażnienia. Czasem zdarza się, że usuwanie ósemek warszawa (przejdź na nasz portal www.ratynscystomatologia.pl/leczenie/chirurgia-stomatologiczna) po wybielaniu są wrażliwsze na zmiany temperatury. Osoby mające drażliwe zęby – wybierz implanty powinny zatem lepiej wystrzegać się wybielania. Plusem wybielania są oczywiście estetyczne, zadbane i bielsze zęby, które mają na dodatek lepsze i wzmocnione szkliwo. Na wizytę zaprasza ortodonta Cichoń.
Ogromnym problemem każdego pacjenta jest ubytek zęba.

szczoteczka
Autor: pau.artigas
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście ubytek zęba to nie koniec świata. Klinika stomatologiczna Kraków proponuje kilka wyjść na pozbycie się owego problemu i zapełnienie braku. Chociaż strata pojedynczego zęba może wydawać się banalnym zagadnieniem, to dla jamy ustnej jest to spora kontuzja. Tracąc jeden ząb narażamy się na rozchwianie pozostałych zębów w łuku, pojawienie się diastem, to znaczy przerw pomiędzy zębami, trudności z przeżuwaniem, a co za tym idzie komplikacje żołądkowe i bóle głowy. W związku z tym dentyści radzą, by nie bagatelizować pojedynczych braków.