peeling

Chemiczny peeling okazuje się znacznie bardziej popularny

Jego najistotniejszym zadaniem jest skuteczna poprawa wyglądu skóry zarówno na twarzy, szyi, a także rękach. Można w ten sposób oczyścić i w dużej mierze wygładzić oraz wpłynąć na koloryt skóry. Dermatologia estetyczna już od kilku lat dostrzega zalety tego zabiegu. Właściwie dopasowany kwas powinien skutecznie wpływać na stan naszej skóry.

dermatologia
Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym zadaniem w tym przypadku jest złuszczanie naskórka, co umożliwia pozbycie się przebarwień skóry, drobnych zmarszczek tudzież blizn potrądzikowych. Ale zanim podejmiemy ostateczną decyzję o chemicznym peelingu, należy jak najwięcej dowiedzieć się dotyczące reakcji skóry na zabieg.

Peeling chemiczny to dość inwazyjny zabieg, w związku z tym każdorazowo powinien być wykonywany przez doświadczonego dermatologa. Profesjonaliści z zalecają robienie tego zabiegu w czasie jesieni lub zimy, gdy promieniowanie słoneczne jest zdecydowanie najsłabsze. Oprócz tego musimy wiedzieć, iż skóra po zabiegu wymaga parudniowej rekonwalescencji i niezwykle ważne jest unikanie przebywania na słońcu.

Z peelingu chemicznego nie powinny korzystać osoby, które cierpią na wszelkiego rodzaju alergie skórne. Nie może być także stosowany przez kobiety ciężarne czy też posiadające różnego typu uszkodzenia naskórka. Oprócz tego przyjmowanie niektórych leków może także stanowić przeciwwskazanie do stosowanie peelingu chemicznego, który jest stosunkowo inwazyjnym zabiegiem.
Peeling chemiczny zalecany bywa wszystkim osobom, które pragną wpłynąć na stan swojej cery i pozbyć się niechcianych defektów. Kwasy dokładnie odbudowują naskórek,
medycyna
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

a oprócz tego działają odmładzająco i usuwają wszelkiego typu niedoskonałości, takie jak przebarwienia, blizny czy suchość skóry. Doskonałe rezultaty odnotowują także kobiety zauważające powstawanie zmarszczek.

Dla idealnych efektów niezwykle istotne jest zwykle nie tylko odpowiednie wykonanie zabiegu, lecz również właściwa pielęgnacja skóry. Po peelingu skóra przez jakiś czas może być zaczerwieniona, czasami pojawia się również rumień, a nawet delikatne obrzęki. Nie należy się drapać ani nawet dotykać skóry. Nie możemy również przez co najmniej jeden dzień wykonywać makijażu lub stosować inwazyjnych preparatów kosmetycznych.