Nike Mercurial Vapor

Buty wizytówką mężczyzny. Co mówią o Tobie Twoje buty?

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, poddawani są dziś dużo większej presji atrakcyjności wizualnej. Wymaga się od nich troski o ciało i odpowiedniego stroju. Jednym z podstawowych elementów męskiego stroju są zdecydowanie stosownie dobrane buty.

buty sportowe
Autor: Marco Verch
Źródło: http://www.flickr.com

Powinny być one przystosowane przede wszystkim do okazji, na jaką się je zakłada. Przykładowo, adidasy Nike sprawdzą się w czasie spaceru, tradycyjnych spotkań towarzyskich lub uprawiania sportu, jednakże nie można ich zakładać do eleganckiej restauracji, w jakiej obowiązuje schludny strój lub do biura, jeżeli firma oczekuje stosownego dress codu.

Jednakże, buty męskie są dziś dostępne w dosyć zróżnicowanym asortymencie, więc niezależnie od okazji, na pewno będzie się mogło odszukać coś najbardziej stosownego nawet dla małych chłopców (np. buty Primigi). Zastanawiasz się co wybrać? Może adidasy nike z nowej kolekcji ?

Co najważniejsze, należy pamiętać, że buty męskie powinny być zawsze czyste. Ma to wielkie znaczenie w przypadku pantofli, jakie zakłada się do eleganckich ubrań. Ich dokładne wypastowanie to rzecz jasna konieczność. W ten sposób staną się one doskonałym uzupełnieniem całego stroju. Buty sportowe także powinny być regularnie czyszczone. Na szczęście oferowany jest szereg specyfików, jakie ułatwiają zachowanie czystości w tym przypadku. Dużo butów można bez obaw wyprać w pralce, niemniej zanim wykona się taki krok, po pierwsze należy sprawdzić metkę obuwia, na której najczęściej znajdują się odpowiednie wskazówki dotyczące czyszczenia.

pary butów nike
Autor: Guian Bolisay
Źródło: http://www.flickr.com

Mężczyzna powinien dbać o swoje buty i posiadać w szafie przynajmniej jedną parę butów bardziej eleganckich, jakie przydają się w czasie poważnych okazji. Bardzo ważne jest także odpowiednie składowanie butów, ponieważ w ten sposób nie będą one traciły swojego kształtu. Z racji tego, że tradycyjne rozwiązania są ciągle modne, a w przypadku mężczyzn moda nie zmienia się tak szybko, należy inwestować w obuwie świetnej jakości, też jeśli jego cena będzie dość wysoka. Tak wytrzymałe buty męskie to inwestycja.

Takie buty bowiem mają możliwość posłużyć przez faktycznie wiele lat, dzięki czemu w ostatecznym rozrachunku ich wysoka cena okazuje się relatywnie niewielka. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup butów wykonywanych na specjalne zamówienie u utalentowanych rzemieślników. Jest to niezwykle kosztowna opcja, niemniej z drugiej strony bardzo opłacalna.