Polowanie na perełki – przepadamy za kupowaniem w ciucholandach

Chociaż nazwy nadawane sklepom z tanią odzieżą używaną bywają niezbyt zachęcające, powszechność tego typu miejsc nie spada. Nie tylko w gronie osób ze skromnymi przychodami, ale także celebrytek, które coraz chętniej przyznają się do wyszukiwania stroju w second handach.

Przed ćwierć wiekiem gremialnie pokazujące się sklepy z używaną odzieżą przywożoną z zachodu czy Wielkiej Brytanii, stały się oznaką zmian pojawiających się w naszym kraju. Odkryliśmy, że za bardzo małe pieniądze można nabyć niepowtarzalne ciuchy „pachnące zachodem”. Pomimo upływu lat, pokazania się centrów handlowych z salonami i butikami najmodniejszych marek, popularność lumpeksów nie zmalała. Obecnie w Polsce powstały tysiące tego typu miejsca i co roku powstaje wiele nowych.

sklep z ciuchami
Autor: Paris on Ponce & Le Maison Rouge
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia szmateksy przestały być wstydliwymi sklepami (zobacz poznaj szczegóły) „tylko dla ubogich”. W ostatnich latach tego rodzaju sklepy przeszły olbrzymią transformację i stały się skarbnicą niepowtarzalnych ciuchów, czasem nawet kreacji sławnych światowych projektantów. Second handy nie są już lokalizowane w niszczejących budach czy brudnych podwórkach. Takie punkty pojawiają się coraz częściej przy głównych ulicach czy w domach towarowych. Z trudem można w nich znaleźć tradycyjne ogromne pojemniki wypchane stertą ubrań. Obecnie są one wycenione, wyczyszczone, wyprasowane i tematycznie posegregowane na stojakach.

Odzież używana z lumpeksu to stroje z charakterem, ubrania sławne z sieci handlowych, gazet o modzie i serwisów internetowych z jedną różnicą: są dużo korzystniejsze cenowo. Szablonowe kupowanie wymaga opanowania, skład z odzieżą używaną daje możliwość efektywnego polowania na ciuchy wyjątkowe i nietuzinkowe. Można kupić ciuchy jakich nie ma nikt inny. Podstawowym kryterium kupowania w szmateksach jest niska cena oferowanych tam ciuchów. Niewątpliwie na częstotliwość zakupów w takich punktach ma wpływ nasza kondycja finansowa. Mnóstwo pań nie wyobraża sobie jednak życia bez przynajmniej jednej w miesiącu wizyty w ciucholandzie.

Może Cię zainteresować – hurtownia z odzieżą używaną