images

Adidas – niemiecka jakość

Adidas narodził się w Republice Weimarskiej w latach dwudziestych minionego wieku, jako pomysł braci Dasslerów. Adidas jest jednym z najpopularniejszych producentów ubrań na kuli ziemskiej. Mało kto jednak orientuje się, że w roku tysiąc dziewięćset czterdziestym ósmym z działalności wyodrębniła się marka Puma– obecnie najpotężniejszy konkurent na rynku ciuchów dla sportu. Zdarzyło się tak, ponieważ bracia-szefowie postanowili pójść swoimi drogami.

. Teraz oprócz obuwia w sprzedaży można ujrzeć także m.in. piłki oraz bluzki damskie. Ważnym faktem, który stanowi dowód gospodarczej potęgi Adidsasa, jest przejęcie słynnej firmy Reebok, dokonane w 2006 roku. Propozycje dla zaciekawionych: sportowe adidasy.

W czasie kilku dekad funkcjonowania przedsiębiorstwo ubraniowe z Niemiec zdobyło sobie wielką popularność wśród klientów na całej kuli ziemskiej. Obecnie sponsoruje mnóstwo wielkich klubów piłkarskich oraz dostarcza odzież dla mnóstwa dyscyplin. Każdy choć raz spotkał takie towary, jak męskie spodnie Adidas albo piłki tej firmy. Co warte podkreślenia, marka Adidas stała się synonimem pewnego typu obuwia. Właściwie adidasami zwie się obuwie sportowe – niezależnie, od jakiej firmy pochodzą. Jest to najwidoczniejszy symbol wielkiego sukcesu, jaki odniosła ta firma w branży odzieżowej.

Jedno należy przyznać – jeśli zamierzasz nabyć sprzęty sportowe, które będą niezniszczone przez wiele lat, wybierz Adidas, najbardziej chyba renomowaną markę ubraniową świata. W wielu sklepach ze sprzętem do sportu możesz znaleźć artykuły tej marki – w tym pomoce do praktycznie każdej dziedziny sportowej. Nieistotne, co ćwiczysz – ubrania oraz akcesoria Adidas będą trafnym zakupem.