Morze Bałtyckie, plaża

A może nad morze?

Wakacje nadchodzą wielkimi krokami. Został tylko maj i niecały czerwiec, a zatem warto by rozpocząć plany wakacyjne. A może by tak zdecydować się na morze? Od dłuższego już czasu toczą się spory czy lepszy Bałtyk czy też może wybrać plaże Adriatyku. Niełatwo odpowiedzieć na to pytanie. Miałem przyjemność być w obu tych miejscach i uważam iż oba miejsca mają swoje zalety i wady.

na plaży
Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Na pewno największą rolę w wyborze zagraniczna czy krajowa plaża mają nasze preferencje. Jeśli uwielbiamy się opalać i ogólnie rzecz biorąc jesteśmy słońcolubni lub chcemy ponurkować, nie mamy wyjścia, musimy zdecydować na wyjazd za granicę.

Jeżeli zaś interesuje nas wyjazd z rodziną nad morzem Bałtyk jest świetnym wyborem. Na wczasy nad morzem naszym urwisom potrzebne są klapki dla dzieci do spacerowania po plaży czy przy basenie. Oczywiście także konieczne są kąpielówki a także odpowiednie nakrycie głowy.

Jednak nie jest to jedyny sposób wakacyjnego wypoczynku. Dobrym pomysłem jest na przykład wycieczka nad staw z wędką. Dzieciaki z radością będą nam towarzyszyć. Będzie to być może dla naszych latorośli niezła nauka cierpliwości. W tymże przypadku na pewno niezastąpione mogą się okazać kalosze dla maluchów. Podobnie jeślibyśmy się zdecydowali na wypad do lasu z lornetką, aparatem fotograficznym oraz atlasem zwierząt. I tam mogą być potrzebne naszym pociechom kaloszki czy też mokasyny dla dzieci.

Zmyślnie zorganizowane wakacje (http://mengarnitury.pl/pl/page/6/2/74/Jak_sie_ubrac_na_wakacje_) zorganizowany urlop nasze dzieci na pewno będą fajnie wspominać podczas zimowych wieczorów przy kubku kakao i w cieplutkich dziecięcych kapciach.