6 standardów podstawowej garderoby stylowego mężczyzny

Dziś stylowy mężczyzna to jest nastawiony na sukces i zazwyczaj dobrze wie, co chce osiągnąć. Nierzadko właśnie poprzez swój ubiór manifestuj pozycję społeczną. Zazwyczaj ma świadomość, że powinien dbać o swój wizerunek, który jest jego najlepszą wizytówką.Zakup odpowiednich ubrań do korzystna inwestycja, gdyż dobrze ubrany mężczyzna jest lepiej postrzegany przede wszystkim w środowisku biznesowym. Przykładowo na spotkaniu z klientem, czy w innych typowych sytuacjach służbowych liczy się pierwsze wrażenie, stąd też lepiej uzupełnić swoją garderobę.

Autor: paul goyette

Zanim pójdziemy się na zakupy, powinniśmy sprawdzić kilka istotnych faktów.Przede wszystkim, jaki mamy typ figury oraz jaki rozmiar. W przypadku męskiej garderoby kwestia rozmiaru jest nieco bardziej złożona,gdyż wybierając przykładowo koszulę, musimy znać szerokość rękawa i numer kołnierzyka. Oczywiście w profesjonalnym sklepie z konfekcją męską uzyskamy fachową pomoc sprzedawcy, aczkolwiek takie rzeczy zawsze warto wiedzieć. Poza tym mając świadomość, który model sylwetki posiadasz, będziesz wiedział, jaki dobrać krój koszuli czy spodni, aby wyglądać jak najkorzystniej. Należy pamiętać, aby unikać ubrań, które deformują sylwetkę lub podkreślają wszystkie jej wady.

Modne koszule męskie to klasyka każdej garderoby. Dobrze dopasowana koszula sprawdzi się w każdej sytuacji, zarówno w na spotkaniu biznesowym, jak i na romantycznej kolacji. Najbardziej uniwersalna jest koszula z długim rękawem w jasnym kolorze. To również niezatopiona część dress code’u w dużej firmie. Koszula z krótkim rękawem jest zasadniczo mniej oficjalna i z pewnością nie należy jej ubierać na spotkania biznesowe. Pamiętajmy, że dobrej jakości koszula to rzecz, za którą warto zapłacić. Zazwyczaj markowe modele są wykonane z dobrej bawełny, dzięki czemu koszula jest przewiewna.

Moda męska na Walentynki

Autor: Digel
Źródło: Digel

Każdy nowoczesny mężczyzna powinien mieć w swojej garderobie markowy garnitur. Naturalnie na co dzień można nosić dobrze skrojoną marynarkę, lecz w wielu sytuacjach garnitur jest niezastąpiony. Uniwersalny kolor, który polecamy to marengo, czyli ciemniejszy odcień szarego.

Nie czekaj – jeżeli przypadły Ci do gustu ciekawe wiadomości, to zajrzyj w podany link i czytaj również (www.sklep.acana.com.pl/) nowy artykuł.

Oczywiście na specjalne okazje można nabyć coś bardziej ekstrawaganckiego, przykładowo garnitur w drobne paski. Aby efekt był zadowalający do klasycznego garnituru warto założyć koszulę z mankietem. Wtedy niezbędnym elementem kompletu będą złote spinki do koszuli (sporo więcej zobaczysz na www na ).